Jesteś tutaj: Home » Sport, Wydarzenia » TS PODBESKIDZIE nowa odsłona

14 sierpnia br. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park w Bielsku-Białej stało się miejscem szczególnego wydarzenia oto po raz pierwszy doszło tam do oficjalnej prezentacji zespołu TS Podbeskidzia przed nowym sezonem. Pomimo średniej pogody wierni kibice Górali przybyli, aby spotkać swych ulubieńcami. Organizatorzy zadbali, aby to spotkanie było wydarzeniem dlatego oprócz prezentacji drużyny, był nietypowy pokaz mody, występ cheerleaderek szkoły tańca Cubana, wspólne zdjęcie, pokaz filmu i to co dla przybyłych stanowiło największą atrakcje, czyli bezpośredni kontakt z piłkarzami i możliwość zdobycia od nich autografu na specjalnie przygotowanych na tę okoliczność plakacie.
Ale zacznijmy od początku. Oto na godzinę przed rozpoczęciem uroczystości deszcz przestał padać i zgodnie z zapowiedzią przed Gemini Park na parkingu zaczęli gromadzić się kibice. Tam bowiem odbyła się akcja pt. Daj się sfotografować z piłkarzami Podbeskidzia. Kilkuminutowe oczekiwanie i zdjęcie panoramiczne zostało wykonane i wtedy setki czerwonych baloników na znak wsparcia dla drużyny TS Podbeskidzie poszybowało w niebo.
Dalszy ciąg spotkania odbył się na I piętrze. Tam znany komentator sportowy Bożydar Iwanow, ze sportową zwadą poprowadził dalszą część imprezy. Jednak zanim pojawili się piłkarze w strojach sportowych wcześniej wcielili się w role… modelów. Na wybiegu pojawili się: Mariusz Sacha, Bartłomiej Konieczny, Mateusz Bąk, Liran Cohen, Fabian Pawela, Richard Zajac, Juraj Dancik, Marek Sokołowski oraz Krzysztof Król. W pokazie, co szczególnie cieszyło oko męskiej publiczności, wzięły również udział towarzyszki życia kilku zawodników oraz ich dzieci oraz te które zostały wybrane podczas niedawnego castingu w Gemini Park.
Po pokazie mody, a przed ?głównym daniem? był krótki występ cheerleaderek szkoły tańca Cubana, a później na scenie królowali już tylko piłkarze. Kilku zawodników Górali nie było na prezentacji gdyż byli na zgrupowaniu kadry młodzieżowej, my jednak poniżej przedstawiamy pełny skład na nowy sezon: Bramkarze: Mateusz Bąk, Richard Zajac, Bartłomiej Danowski, Bartosz Kostyra. Obrońcy: Michal Piter-Bučko (nowy zawodnik), Sławomir Cienciała, Juraj Dančik, Bartłomiej Konieczny, Mateusz Niechciał (nowy zawodnik), Damian Byrtek, Krzysztof Król. Pomocnicy: Liran Cohen, Piotr Koman, Dariusz Łatka, Piotr Malinowski, Damian Chmiel (nowy zawodnik), Mariusz Sacha, Marek Sokołowski, Sebastian Ziajka, Matej Nather, Mateusz Janeczko, Wojciech Reiman, Damian Szczęsny (nowy zawodnik), Napastnicy: Robert Demjan, Fabian Pawela, Kamil Adamek (nowy zawodnik), Damian Nowak.
Nowym zawodnikom koszulki meczowe wręczali: Jacek Krywult prezydent miasta Bielska-Białej, Rafał Sonik właściciel Gemini Park, Piotr Dudek, prezes Aqua S.A. oraz Łukasz Szal Dyrektor Pośrednictwa Finansowego ?Kredyty-Chwilówki?.

Imponująca prezentacja i nastrój panujący wśród zawodników i działaczy udzielił się kibicom, którzy wychodząc po spotkaniu zgodnie podkreślali, że Górale nie tylko powalczą, ale zamieszają w tabeli i uplasują się wysoko. Jak wysoko okaże się już niedługo, gdyż boisko zweryfikuję wszystko. My zaś liczymy, że naszym piłkarzem będzie towarzyszył zawołanie: Idzie, idzie Podbeskidzie, a nie nieformalny hymn smutnego kibica: Polacy nic się nie stało…
Jacek Kachel

-Przed każdym sezonem, obojętnie w jakiej lidze się gra, prezentacja jest bardzo ważnym wydarzeniem, bo w każdym sezonie składy drużyn się zmieniają. W naszym klubie też nastąpiło przemeblowanie. Siłą tego nowego składu, będzie to co już sprawdziło się w poprzednim sezonie, czyli stawianie na wyrównany skład, a nie na gwiazdy, bowiem zespół musi stanowić dobrze się rozumiejący kolektyw. Liczymy, że będą oni dobrze ze sobą współpracować, dzięki czemu będziemy świadkami wspaniałego widowiska, na które będą przychodzić całe rodziny.
Drugą ważną informacją na dzisiaj jest to, że to co zapowiadaliśmy i do czego z takim trudem dążyliśmy stało się faktem, oto buduję się nowy stadion miejski. Na przekór niedowiarkom i nieżyczliwym budowa stałą się faktem i za dwa lata będziemy cieszyli się nowym obiektem sportowym. Drugi sezon zazwyczaj bywa trudny. Przed naszym zespołem postawiliśmy cel, aby zmieścić się w bezpiecznym sektorze i walczyć o dobrą lokatę zapewniając sobie byt w ekstraklasie- mówił Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

Jesteśmy bardzo zadowolenie zarówno z okresu przygotowawczego jak i z poczynionych transferów. Nie chce dużo mówić i obiecywać, wszystko okaże się na boisku. W poprzednim sezonie byliśmy nowością, teraz będziemy już bardziej rozpoznawalni i analizowani przez naszych przeciwników z tego powodu łatwo nie będzie. Lecz my chcemy zadać kłam tej powszechnej tezie, że drugi sezon jest trudniejszy, bowiem my wszyscy jesteś o rok mądrzejsi i bardziej doświadczenie. Mamy wyrównany skład i w każdym kolejnym meczu pojawią się ci, którzy w danym momencie będą najlepiej przygotowani i optymalni na danego przeciwnika, dlatego nie mam jakiegoś żelaznego składu – mówił Robert Kasperczyk

- To co jest dobre dla bielszczan, co jest dobre dla kibiców i dla bielskiego sportu jest dobre dla wszystkich. Jestem sportowcem amatorem, udało się mi nie tylko stanąć na podium rajdu Dakar, ale zdobyć dla Polski puchar świata, który zresztą przywiozłem do Bielska-Białej. Uważam że jest moim największym przywilejem, że mogę drużynie zaproponować utworzenie tutaj w Gemini Park klubu kibica. Chcę, aby kibice mieli tutaj swoje miejsce. Liczę, że kiedyś w tym klubie kibica będziemy razem oglądać jak Podbeskidzie występuję w lidze europejskiej, czy też sięga po najwyższe laury ligowe. Doskonale wiem, jak dla całego miasta i regionu ważna jest wasza drużyna, o czym mogłem się przekonać rozmawiając z wieloma ludźmi, którzy entuzjastycznie wypowiadali się o klubie i piłkarzach. Jest coś, co łączy rajdowca i piłkarz. Tym czymś jest pasja, gdyż to ona połączona z determinacją oraz morderczym treningiem daje ostateczny efekt. Życzę wam mistrzowskich pucharów- mówił Rafał Sonik, właściciel Gemini Park..


© 2012 Gazeta KURIER BIELSKI informacja-reklama Bielsko-Biała · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress