Jesteś tutaj: Home » Historia » Skarb kamienia węgielnego

Właśnie trwa remont w kościele pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lipniku. Przywracany jest blask zarówno polichromią jak i ołtarzowi głównemu. Podczas renowacji w prezbiterium odkryto kamień węgielny z 1881 roku, a w nim przekaz sprzed lat. ? Pierwotny ołtarz z naszego kościoła w latach 60 XX wieki został uszkodzony i z tego powodu postanowiono go wymienić na nowy marmurowy. Jednak ta zmiana zburzyła całość estetyczną kościoła. Ze względu na to, postanowiliśmy z pozostałych szczątków starego ołtarza zrekonstruować go i przywrócić świątyni dawny blask. Podczas prac remontowych z kamienia węgielnego wydobyliśmy 19 monet, niektóre z końca 18 wieku i pozostałości po papierowym przekazie- informował ks. Jerzy Wojciechowski proboszcz parafii Narodzenia NMP w Lipniku.
Teraz w parafii zastanawiają się, co zrobić ze znaleziskiem. Najprawdopodobniej zostanie ono wyeksponowane w kościele jako świadectwo tamtych czasów. Przywracanie piękna świątyni w Lipniku potrwa na pewno do świąt Bożego Narodzenia. O prowadzonych tam pracach napiszemy szerzej innym razem.
JacK

© 2012 Gazeta KURIER BIELSKI informacja-reklama Bielsko-Biała · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress