Jesteś tutaj: Home » Kultura » Piłka nożna w Książnicy Beskidzkiej

Tuż przed rozpoczęciem Euro w Polsce, w Książnicy Beskidzkiej królowała piłka nożna. Najpierw przez maj można było podziwiać wspaniałą wystawę pt. Piłka nożna w książce, na monecie i w znaczku. Eksponaty na wystawie pochodził głównie ze zbiorów Czesława Kwaśnego, Kazimierza Polaka, Bogdana Dubiela oraz Ryszarda Radwana. Jak podkreślał Kazimierz Polak przewodniczący Beskidzkiej Rady Olimpijskiej ? chcieliśmy zaakcentować, że zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Natomiast 4 czerwca w dniu zamknięcia wystawy Beskidzka Rada Olimpijska zorganizowała spotkanie ludzi sportu związanych z piłką nożną. Nie zabrakło również kibica nr 1 na Podbeskidziu, czyli prezydent Bielska-Białej Jacka Krywulta, który w asyście mistrza olimpijskiego w boksie Mariana Kasprzyka wręczył pamiątkowe odznaki: Jerzemu Hejoszowi, Ryszardowi Harężlakowi, Czesławowi Biskupowi, Markowi Sokołowskiemu, Piotrowi Kusiowi i Jackowi Mizi ? związanym z BBTS Włókniarz i jego sportowymi spadkobiercami, aż po TS Podbeskidzie oraz Eugeniuszowi Kulikowi, Czesławowi Maruszce, Janowi Linnertowi i Edwardowi Wrzeszczowi symbolom BKS Stal, a także Grzegorzowi Więzkowi i Piotrowi Czakowi, którzy zapisali karty w obydwu klubach z Bielska-Białej. Wśród wyróżnionych znaleźli się ponadto Piotr Kochowski z LKS Zapora Wapienica, Lech Szymonowicz z BTS Rekord, Eugeniusz Koczar przedstawiciel środowiska sędziowskiego, a także Mariusz Śrutwa, były reprezentant Polski i aktualnie występujący w ekstraklasie Maciej Sadlok, w imieniu którego wyróżnienie odebrał ojciec, wychowawca i trener w jednej osobie Andrzej Sadlok.

Ostatnim elementem imprezy była promocja książki Sławomira Wojtulewskiego pt. Sportowym szlakiem Bielsko-Biała ? Białystok, w której autor odsłania w swoich felietonach kulisy wielu wydarzeń sportowych, w których dane mu było uczestniczyć na Podlasiu i Podbeskidziu.

JacK

© 2012 Gazeta KURIER BIELSKI informacja-reklama Bielsko-Biała · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress