Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Gościnniej na Gościnnej

6 sierpnia br. oficjalnie oddano do ruchu zmodernizowany odcinek ulicy Gościnnej, od ronda w ciągu ul. Kolistej do ul. Armii Krajowej. Otwierając tę drogę prezydent Jaceak Krywult, zwrócił uwagę, że ta inwestycja nie tylko, jest ważna z punku widzenia zamieszkujących w pobliżu ludzi, ale ułatwia komunikacje w całym mieście. Jest istotna zarówno dla ludzi lubiących aktywnie wypoczywać, którzy już niedługo będą mogli korzystać ze atrakcji turystyczno-sportowo- rekreacyjnych na stoku Dębowca jak i dla gości odwiedzających targi, które są organizowane przez ZIAD.
Na wspomnianym odcinku roboty były prowadzone od września 2011 r.  Zakres przebudowy obejmował wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni jezdni, ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Mieszkańcy szczególnie ucieszyli się z obustronnych ciągów piesz-rowerowych o szerokości 2,5 m, gdyż to w sposób zasadniczy poprawiło bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż drogi.
W trakcie prowadzonych robót przebudowano wloty dróg bocznych, kanalizację deszczową i wodociągową, sieć teletechniczną. Powstały specjalne przepusty dostosowane do migracji małych zwierząt.  W wyniku przebudowy, która kosztowała ponad 8 milionów złotych uzyskano także poprawę warunków widoczności i tym samym znaczącą poprawę bezpieczeństwa. Ulica zwiększyła dostępność terenów mieszkaniowych i rekreacyjnych zlokalizowanych w tej części Bielska-Białej. Obecnie realizowany jest drugi etap przebudowy ul. Gościnnej. Roboty trwają na odcinku od ronda przy ul. Kolistej do ul. Karpackiej. Ich zakończenie planowane jest na przełom października i listopada 2012 r.
JacK


               

© 2012 Gazeta KURIER BIELSKI informacja-reklama Bielsko-Biała · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress