Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Eaton Automotive Systems dla potrzebujących

40 tys. dolarów przekazała bielska firma Eaton Automotive Systems  Sp. z o.o. organizacjom z Bielska-Białej, Bestwiny, Strumienia oraz Ustronia. Przekazanie symbolicznych czeków odbyło się 16 czerwca br. podczas urodzinowego festynu z okazji 101 rocznicy założenia firmy Eaton.
Eaton, korzystając ze środków korporacji i własnych, od 9 lat wspomaga lokalne organizacje non-profit, ich programy i działania na rzecz mieszkańców  naszego miasta i okolic. W tym roku wsparcie otrzymały następujące organizacje:
19.000 $: Dom Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzony przez Siostry Szkolne De Notre Dame, ul. 1 Maja 12, 43-246 Strumień, na remont dachu.
10.000$: ZHP Hufiec Beskidzki im. Kazimierza Sumpera, ul. Chopina 3, 43-300 Bielsko-Biała, na zakup altany.
5.000$: Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ul. Piękna 2, Bielsko-Biała, na zakup  nowego wyposażenia pokoi.
4.000$: Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym ?Razem?, Plac Opatrzności Bożej 20, 43-300 Bielsko-Biała na wyposażenie do kuchni  ośrodka w Bestwinie.
2.000$: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. 3 Maja 15, 43-350 Ustroń na zakup nowych sterowników.
Czeki, podczas festynu wręczył Dyrektor bielskiego zakładu EATON – Marek Tomanek, który mówi, że w tym roku firma chciała pobić rekord:
- Jest to największa kwota jaką od początku działalności w Bielsku-Białej udało nam  się uzyskać od korporacji. Co roku staramy się wspomagać te instytucje, a oprócz tego staramy się też w inny sposób wspierać lokalne organizacje ? np. poprzez prace społeczne, poprzez pomoc doraźną.
Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej mający siedzibę w Bielsku-Białej otrzymał 5 tys. dolarów.
- Pieniądze , które udało nam się uzyskać będą przeznaczone na doposażenie ośrodka ? wymianę materacy i wszystkie te rzeczy, które sprawią, że przebywający w hostelu będą czuć się bardziej komfortowo  i wygodnie . Ośrodek świadczy pomoc siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Na terenie ośrodka istnieje 22-osobowy hostel dla osób z problemem przemocy, dla osób znajdujących się w kryzysie ? mówi dyrektor ośrodka Małgorzata Malinowska.
Ta uroczystość była równocześnie świętem całego zakładu. Około 1500 osób – pracowników EATON wraz z rodzinami skorzystało z zaproszenia i w sobotnie popołudnie przybyło na  festyn. Dla uczestników festynu przygotowano różnorodny i bogaty program, na który złożyły się: zwiedzanie zakładu z przewodnikiem, akcja zbiórki krwi, występ artystyczny podopiecznych Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz Capoeiry, konkurs na najlepszy strój kibica Euro 2012 w kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli,   pokaz salsy, konkurs na najlepsze hasło zagrzewające Polską reprezentację do boju. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy było wspólne kibicowanie polskiej drużynie, która grała podczas EURO 2012 z Czechami. Mecz można było oglądać na ogromnym ekranie.
Opr. JacK

© 2012 Gazeta KURIER BIELSKI informacja-reklama Bielsko-Biała · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress